Filmthusiastic - blog pro filmové nadšence

Filmthusiastic - blog pro filmové nadšence

čtvrtek 24. března 2016

Premiéry 12. týdne

Barbie: Tajná agentka (Barbie: Spy Squad, režie Conrad Helten)
Když je Ti deset a miluješ barbie, není co řešit! Stylizace mohla být u tohoto typu animáku ještě kýčovitější, za což dávám těch pět procent.
Míra natěšenosti: 5 %

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (Batman v Superman: Dawn of Justice, režie Zack Snyder)
Trailery mě odpudily spolehlivě. Koukat dvě a půl hodiny na kamenné obličeje dvou superhrdinů (Henry Cavill jako Superman a Ben Affleck jako Batman), poslouchat papírem šustící supervážné, patetické a osudové hlášky a sledovat "supercool" digiakci a děj předvídatelnější než v leckteré telenovele, to vše by mi ještě nedávno nepřišlo až tak hrozné. Jenže pak přišel On. Deadpool. A díky němu jsou mi hrátky takovýchhle nudných patronů, ze kterých si Deadpool tropí legraci, ukradené. Kampaň vyjma trailerů měla světlé momenty (zejména scénku natočenou s Jimmym Kimmelem, do které se kromě Jesseho Eisenberga alias Lexe Luthora přifařil i Matt Damon alias Marťan), od filmu bohužel lze očekávat spíš jen nudný a smysl postrádající střet dvou obřích eg (plus jedné šťabajzny, tedy Wonder Woman v podání Gal Gadot).
Míra natěšenosti: 10 %


Zack Snyder a Henry Cavill. Snyder točil u Muže z oceli (2013) a Batman v Superman je vlastně jeho pokračováním. Eva Rinaldi [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], prostřednictvím Wikimedia Commons


Čarodějnice (The Witch, režie Robert Eggers)
Horor odehrávající se v polovině sedmnáctého století sleduje sedmičlennou rodinu farmáře Williama (Ralph Ineson), která se po střetu se sousedy rozhodne opustit osadu v Nové Anglii a usadit se v zemi nikoho, poblíž rozlehlého lesa. Život rodiny poznamenávají různé neblahé události, domácí zvířectvo se chová podivně. Když zmizí nejmladší syn přímo před očima nejstarší dcery Tomassin (Anya Taylor-Joy), která ho měla hlídat, paranoia se vyhrocuje a Tomassin je obviněna z čarodějnictví, ačkoliv je to paradoxně právě ona, kdo si ještě zachovává alespoň zdání zdravého rozumu... Na festivalu Sundance získal film cenu za režii.
Míra natěšenosti: 75 %

Červený pavouk (Czerwony Pająk, režie Marcin Koszałka)
Karol (Filip Pławiak), obyčejný mladý muž, se setkává s někým, o kom se domnívá, že by mohl být pověstným Červeným pavoukem, obávaným sériovým vrahem, který v šedesátých letech děsil obyvatele Krakova. Karol začne být mužem posedlý a pustí se do jeho sledování... Festivalový film, který asi bude doplácet na příliš ambiciózní pojetí a z něho plynoucí neukočírovanost. Režisér byl zároveň spoluautorem scénáře a kameramanem.
Míra natěšenosti: 30 %

Eva Nová (režie Marko Škop)
Slovenské drama mladého režiséra sleduje kdysi slavnou herečku Evu (Emília Vášáryová), která se vrací z protialkoholního léčení a snaží se získat zpět důvěru člověka, kterého v životě ranila nejvíce - svého syna. To bude těžké pokoukání.
Míra natěšenosti: 40 %

Humr (The Lobster, režie Yorgos Lanthimos)
Ne zrovna tradiční romantický film ze světa, kde jsou nezadaní lidé zatýkáni a odváženi do Hotelu. Tam si musejí do 45 dní najít odpovídajícího partnera. Pokud se jim to nepodaří, jsou proměněni ve zvíře dle vlastního výběru. Zoufalému muži (Colin Farrel) se podaří uprchnout z Hotelu do Lesa, kde žijí Samotáři, a zamiluje se tam do ženy s tváří Rachel Weisz... V Cannes film získal cenu poroty. Řecký režisér Yorgos Lanthimos už natočil několik námětově nevšedních snímků. A Farrelovi role skleslého outsidera sluší.
Míra natěšenosti: 80 %

Já, Olga Hepnarová (režie Tomáš Weinreb a Petr Kazda)
Po dlouhé době nějaký český film vzbuzuje naděje i po umělecké stránce. Trailer je fascinující. Nebude to pro každého, ale stejně si myslím, že měl film jít do širší distribuce - např. v Plzni byla představení v klubovém kině rychle vyprodána. V hlavní roli polská herečka Michalina Olszańska.
Míra natěšenosti: 90 %

Mustang (Mustang, režie Deniz Gamze Ergüven)
Vesnice na severu Turecka, začátek léta. Lale a její čtyři dospívající sestry si po cestě ze školy hrají s místními chlapci. Po vesnici se rozběhne zpráva o domnělých nemravnostech a nevinná hra brzy přeroste ve skandál s nečekanými následky. Tradičně smýšlející babička a strýc proměňují domov dívek ve vězení, školu nahrazují lekce domácích prací a vaření. Rodina jim domlouvá ženichy. Pět sester spojených touhou po svobodě se rozhodne vzepřít útlaku a rozbít okovy konzervativní společnosti, která je svazuje. Mustang získal hned několik Césarů.
Míra natěšenosti: 65 %


Režisérka Deniz Gamze Ergüven. By Andriy Makukha (Amakuha) - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46428761

Smrtelné historky (režie Jan Bubeníček)
"Trikový povídkový celovečerní film, který kombinuje hrané akce s 3D a 2D animací, vedenou loutkou a zadní projekcí". No, výsledek vypadá dobře! Stylem humoru či "dějem" už si ale tak jistá nejsem. Hrají (či "jen" mluví) Jan Budař, Pavel Landovský nebo sám režisér a scénárista Jan Bubeníček.
Míra natěšenosti: 35 %

Šiška Deluxe (Šiška Deluxe, režie Jan Cvitkovič)
Absurdní slovinská komedie se odehrává v lublaňské čtvrti Šiška a trailer mě opravdu pobavil. Parta loserů se rozhodne otevřít pizzerii, potíže však na sebe nenechají dlouho čekat.
Míra natěšenosti: 50 %

Žádné komentáře:

Okomentovat