Vstup do studií Pixar. "Pixar - front gates". Licensed under Public Domain via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pixar_-_front_gates.jpg#/media/File:Pixar_-_front_gates.jpg |
Chaos uvnitř dívčiny hlavy vypukne spolu s přestěhováním rodiny (rodiče dostali nejhvězdnější dabéry, Diane Lane a Kylea MacLachlana) z idylického domku v Minnesotě do poněkud omšelého bytu v San Franciscu. Radost a Smutek se nedopatřením ocitnou v dlouhodobé paměti spolu s klíčovými vzpomínkami a k hlavnímu ovládacímu panelu má přístup poněkud nevyvážená trojice Vztek, Strach a Znechucení. Navíc se jeden po druhém hroutí osobnostní ostrovy, takže začíná hra o čas... Spolu s putováním Radosti a Smutku divák objevuje další části hravě vykresleného Rileyina vnitřního světa. Mezi vzpomínkami je tu ztracen také dívčin imaginární kamarád Bing Bong, jenž se postará o snad nejdojemnější okamžik celého filmu.
Vtipů je tu požehnaně, a to jak pro dětské, tak pro dospělé publikum. Ve 2D verzi s titulky jsem ocenila např. parádní dabing Smutku (má ho na svědomí Phyllis Smith známá např. z americké verze Kanclu) a některé hlášky, třeba "goodbye happiness, hello loneliness" (popkulturních narážek je nicméně v celém snímku málo, čímž se V hlavě příjemně odlišuje od většiny současné animované produkce). K nejzábavnějším se řadí momenty, kdy nahlížíme do hlavních velitelství jiných postav (při závěrečných titulcích nejen lidských). Celé to má spád, a ač je konec předvídatelný, z kina jsem odcházela se směsicí Radosti a (příjemného) Smutku, resp. dojetí.
V listopadu se chystá do kin ještě jedna originální pixarovka, Hodný dinosaurus, v dalších letech jsou pak na řadě pokračování hitů nazvaná Finding Dory a Toy Story 4. Tak si toho neokázalého klenotu nazvaného V hlavě važme.
Verdikt: 85 %
Filmový koláč - V hlavě |
Žádné komentáře:
Okomentovat