Filmthusiastic - blog pro filmové nadšence

Filmthusiastic - blog pro filmové nadšence

sobota 16. dubna 2016

Premiéry 15. týdne

Jak básníci čekají na zázrak (režie Dušan Klein)
Vím, že jsou tací, které šesté Básníci potěší (viz pětihvězdičková recenze uživatele Gugos na ČSFD začínající slovy: "Popravdě jsem film ještě neviděl."). Já jsem z těch, které baví jen původní trilogie. Předchozí Štěpánovu partnerku nechali pětasedmdesátiletý scénárista Pecháček a o rok starší režisér Klein umřít, takže do života hlavního hrdiny a jeho třináctiletého syna vstupuje nová žena (Linda Rybová ve své unylejší herecké poloze). Vrací se postavy Kendyho, Karase, Vendulky Utěšitelky či pana profesora Ječmena, těšit se jistě také můžeme na "nenápadný" product placement.
Míra natěšenosti: 10 %

James White (James White, režie Josh Mond)
Newyorčan James White (neokoukaný Christopher Abbot) je lehkomyslný dvacátník se sebedestruktivní sklony,  povaleč, který navzdory své inteligenci není schopen si udržet práci. Přežívá na gauči své matky Gail (Cynthia Nixon), která jeho životní styl neschvaluje a navíc bojuje s rakovinou. James řeší situaci útěkem k sexu a drogám do té chvíle, kdy začne být Gailin stav opravdu vážný... Herecké výkony vypadají úchvatně. Snadná podívaná tohle psychologické drama neznámého režiséra a scénáristy samozřejmě nebude. Film získal cenu diváků Best of NEXT v Sundance.
Míra natěšenosti: 55 %

Kolonie (Colonia, režie Florian Gallenberger)
Mnichovský rodák Gallenberger se ve své novince se inspiroval skutečnými událostmi odehrávajícími se v chilské kolonii Dignidad za Pinochetova režimu. Kolonii založil a vedl bývalý nacistický lékař Paul Schäfer. V 70. letech, kdy z ní utekli někteří členové, se ukázalo, že v sektě docházelo k mučení Pinochetových odpůrců a k sexuálnímu zneužívání dětí. V hlavních rolích Emma Watson, Daniel Brühl a Michael Nyqvist.
Míra natěšenosti: 60 %

Florian Gallenberger na premiéře svého filmu ve Vídni. Od Manfred Werner (Tsui) (Vlastní dílo) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], prostřednictvím Wikimedia Commons

Orel Eddie (Eddie the Eagle, režie Dexter Fletcher)
Tomuhle životopisu jednoho "sportovce" by víc slušel televizní formát. Ale na druhou stranu je vždycky fajn vidět Hugha Jackmana na velkém plátně ;). Hugh zde ztvárnil trenéra beznadějného, avšak reprezentovat Británii na olympiádě v roce 1988 odhodlaného skokana na lyžích (Taron Egerton známý z Kingsman). Based on true story, jak jinak. Točil jinak převážně herec vedlejších rolí Dexter Fletcher.
Míra natěšenosti: 50 %

Pasolini (Pasolini, režie Abel Ferrara)
Koprodukční artovka o režisérovi, který dodnes pobuřuje. V hlavní roli Willem Dafoe. Bohužel režisér Ferrara není zárukou kvality a celé to působí poněkud do sebe zahleděně.
Míra natěšenosti: 40 %

Pátá vlna (The 5th Wave, režie J Blakeson)
Taková slátanina už tu dlouho nebyla. Tvůrci se zjevně snaží svézt na vlně young adult sci-fi, scénář podle knižní předlohy Ricka Yanceyho ale vyvolává škodolibý úsměv a Chloë Grace Moretz v hlavní roli to také neutáhne. Pro pořádek ještě zápletka: většina Země je zničená čtyřmi vlnami stále se stupňujících mimozemských útoků. Cassie prchá světem prostoupeným strachem a nedůvěrou a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději (takže nebude chybět nablblá romance).
Míra natěšenosti: 15 %

Příběh lesa (Les saisons, režie režie Jacques Perrin a Jacques Cluzaud)
Proslulí "přírodní" dokumentaristé Perrin a Cluzaud ukazují "jinou historii" evropského kontinentu. Natáčeli čtyři roky na desítkách lokací. V češtině komentuje Tomáš Hanák.
Míra natěšenosti: 35 %

V paprscích slunce (V lučach solnca, režie Vitalij Manskij)
Severokorejská dívka Zin-mi se připravuje na oslavy výročí nejvyššího vůdce Kim Čong-ila. Uznávaný ruský dokumentarista Vitalij Mansky dostává povolení sledovat celou její rodinu. Ovšem je mu umožněno filmovat pouze podle pečlivě připraveného scénáře, aby nic nenarušovalo obrázek života spokojeného lidu. Přesto je snímek úplným opakem propagandy. Dokumentaristé totiž nechali běžet kameru i ve chvílích, kdy jsou scény předem aranžovány severokorejskými „režiséry". Nebo ji namířili na usvědčující detaily, které mistrům manipulace unikly. Výsledek by měl být mrazivě černohumorný.
Míra natěšenosti: 65 %

Zlo nikdy nespí (Before I Wake, režie Mike Flanagan)
Další průměrný horor režiséra a scénáristy Flanagana. Poté, co Jessie (Kate Bosworth) a Mark (Thomas Jane) ztratí svého syna, adoptují osmiletého chlapečka Codyho. Cody je nesmírně citlivý a hodný, má však jedno velké tajemství - bojí se usínání. Jessie s Markem postupně zjišťují, že Codyho sny se stávají skutečnými, když spí. A pokud se mu zdá noční můra, nebude to nic pěkného... Kate Bosworth mi v té roli moc nesedí, asi to bude i celkem předvídatelné.
Míra natěšenosti: 45 %

Žádné komentáře:

Okomentovat