Filmthusiastic - blog pro filmové nadšence

Filmthusiastic - blog pro filmové nadšence

úterý 14. dubna 2015

Premiéry 16. týdne

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě (En Duva satt på en gren och funderade på tillvaron, režie Roy Andersson)
Dvaasedmdesátiletý režisér Roy Andersson natočil první celovečerní snímek v roce 1970 - En Kärlekshistoria (Švédská lovestory) je považována za jedno z nejzásadnějších děl švédské kinematografie. Holub je jeho třetím filmem od roku 2000, kterým završuje svou trilogii "o tom, jaké je to být člověkem"; sám si napsal scénář. Jde o kaleidoskop převážně statických scének. Z recenze uživatele POMO na ČSFD: "Neodolatelne štylizovaný filozofický blábol. Miestami úsmevný." Zkrátka ber, nebo (radši) nech být.
Míra natěšenosti: 25 %

Králova zahradnice (A Little Chaos, režie Alan Rickman)
Rickmanův režijní debut, vysoko hodnocené drama Zimní host, vzniklo před sedmnácti lety a teprve nyní to Alan zkouší s dalším filmem. Bohužel to vypadá, že zůstal daleko za očekáváními. Kate Winslet v úloze zahradnice, Stanleyho Tucciho jako Filipa, vévody z Orleánu, a samotného Rickmana coby Ludvíka XIV. doplňuje neokoukaný belgický herec Matthias Schoenaerts jako zahradní architekt André Le Nôtre. Trailer dává tušit neoriginální, nudnou romantiku doplněnou úvahami o životě.
Míra natěšenosti: 30 %

"Kate Winslet, Alan Rickman 2014 TIFF" by https://www.flickr.com/photos/cybermelli/ - https://www.flickr.com/photos/cybermelli/15254405505/in/set-72157647240973097. Licensed under CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kate_Winslet,_Alan_Rickman_2014_TIFF.png

Neutečeš (It Follows, režie David Robert Mitchell)
Film předchází pověst vcelku inteligentního hororu, který se zaměřuje na jednu městskou legendu a svět teenagerů. Slovy uživatele CDB na ČSFD: "Atmosférický horůrek odehrávající se v ruinách Detroitu, kde hlavní hrdiny pronásleduje personifikovaný syfilis." V hlavní roli Maika Monroe.
Míra natěšenosti: 30 %

Noční běžec (Run All Night, režie Jaume Collet-Serra)
DALŠÍ snímek v řadě, ve kterém hraje Liam Neeson drsného chlápka (zde brooklynského gangstera Jimmyho, který si kdysi vysloužil všeříkající přezdívku Hrobník) donuceného chránit blízkou osobu před akutně hrozící smrtí (v tomto případě svého odcizeného, slušný život vedoucího synátora, jehož chtěl odstřelit syn velmi nebezpečného bosse, v čemž mu Jimmy účinně zabránil jednou dobře mířenou kulkou). Ale POZOR, tahle neesonovka se zdá být skutečně kvalitní! Mafiánského bosse si střihnul Ed Harris, zarputilého detektiva pronásledujícího Jimmyho již tři desítky let Vincent D'Onofri, synátora v ohrožení poloviční Švéd Joel Kinnaman.
Míra natěšenosti: 65 %

Pestrobarvec petrklíčový (The Duke of Burgundy, režie Peter Strickland)
Za jménem motýla se skrývá britské drama sledující dynamiku vztahu (zdánlivě) ovládající (sběratelka motýlů Cynthia žijící na chátrajícím šlechtickém sídle) a ovládané (její mladší služebná a milenka Evelyn). Rozdíl mezi tímto vizuálně podmanivým a psychologicky propracovaným dílem a 50 odstíny je už na první pohled více než propastný... Ne každému to ale sedne. Hrají Dánka Sidse Babett Knudsen (mj. Starý, nový, půjčený a modrý) a režisérovy oblíbenkyně Chiara D'Anna a Fatma Mohamed.
Míra natěšenosti: 70 %

Still Alice (Still Alice, režie Richard Glatzer a Wash Westmoreland)
Silný námět a pro Juliane Moore v roli harvardské profesorky stižené Alzheimer další velká herecká příležitost (její výkon byl ostatně oceněn Zlatým glóbem i Oscarem). Dále hrají Alec Baldwin a Kristen Stewart. Režisér Glatzer trpěl tím samým, co Stephen Hawking - ALS, a letos v březnu zemřel.
Míra natěšenosti: 70 %

"Julianne Moore - 66ème Festival de Venise (Mostra)" by nicolas genin - originally posted to Flickr as 66ème Festival de Venise (Mostra). Licensed under CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Julianne_Moore_-_66%C3%A8me_Festival_de_Venise_(Mostra).jpg#/media/File:Julianne_Moore_-_66%C3%A8me_Festival_de_Venise_(Mostra).jpg

Žádné komentáře:

Okomentovat